ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13967294
*
nr 1396 7294
Spegel
20-tal, 95x52cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:35:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 00:45:27
1
100 kr
6/5 20:13:48
2
350 kr
7/5 12:36:23
3
500 kr
8/5 09:31:42
4
700 kr
8/5 12:39:49
3
700 kr
8/5 12:39:50
4
700 kr (Budbetjänt)
8/5 12:40:00
3
1.000 kr
9/5 21:08:27
5
Vinnande bud
10/5 19:30:40
6
1.200 kr
10/5 19:30:40
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1396 7294
Spegel
20-tal, 95x52cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 00:45:27 | 1 | 100 kr |
6/5 20:13:48 | 2 | 350 kr |
7/5 12:36:23 | 3 | 500 kr |
8/5 09:31:42 | 4 | 700 kr |
8/5 12:39:49 | 3 | 700 kr |
8/5 12:39:50 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/5 12:40:00 | 3 | 1.000 kr |
9/5 21:08:27 | 5 | Vinnande bud |
10/5 19:30:40 | 6 | 1.200 kr |
10/5 19:30:40 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27